Tesztek és feladatsorok
- Human-Service felmérőközpont oldala (Angol)
- Burn-out kiégést mérő kérdőív (Angol)
- Beck depresszió kérdőív (Angol)
- Időgazdálkodásom (Magyar)
- Kiválasztás - önismereti segédlet (Magyar)
- Sematikus gondolkozás - napló (Magyar)
- Értékeim - önismereti segédlet (Magyar)
- Szorongás-csökkentő feladatsor (Magyar)
Az alábbi felmérőket a szakmában is gyakran használjuk:
Krízisben vagy..?
Kattints ideOkostelefon applikációk
Angol nyelvű mentális egészséghez kapcsolódó programok APPLE-re
Angol nyelvű mentális egészséghez kapcsolódó programok ANDROID-ra
Önismereti könyvek
Manapság rendkívül gazdag a könyvpiac különböző pszichológiai tartalmú könyvekben. Ebből fakadóan kicsit nehéz is eligazodni, a bulvár és a szakmának írt könyvek között. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány olyan könyvcímet, amelyek kellő igényességgel és jól érthető módon taglalnak egy-egy önismeretet építő témát. E könyveket a tanácsadásban (háziolvasmányként) mi is gyakran ajánljuk.Tovább
További háttéranyagok és olvasámányok
A lelki zavarokról részletesebben
Szakmai háttéranyagok a hatékony tanulás elősegítéséhez
További szakmai segédanyagok
Fiataloknak szoló segédletek
TED videók
Az alábbiakban néhány rövid és érdekes TED előadást szeretnénk megosztani prominens külföldi előadók és kutatók tolmácsolásában egy-egy aktuális problémához kapcsolódóan. A TED formátumú rövid előadásokat, természetesen nagy szeretettel ajánljuk mindenki figyelmébe.
Nemzetközi és világakció naptár
Minden héten egy-egy mentális egészséggel kapcsolatos témával foglalkozunk kiemelten. Erről készítettünk összefoglalót.
TovábbFilmek terápiás célzattal
A filmek és képi narratívák tudatos használata terápiás közegben, nem igazán újkeletű dolog. Számos "filmművészeti" alkotás született az elmúlt fél évszázadban, ami mesél az emberi lét/helyzet/állapot egy-egy elképzelt vagy valós aspektusáról. Az alábbiakban szeretnénk néhány olyan "segédanyagot" filmcímet felsorolni, a több százból, mely a szórakoztatáson túl jó táptalajt nyújt mélyebb "én-típusú" élmények megértéséhez, mely (részleteiben vagy egész film tekintetében) kerülhet feldolgozásra a terápiás térben rendszerint előre megadott támpontotok/szempontok, illetve írott segédletek iránymutatásai alapján. A filmterápia egyik lényege, nem filmesztétikai szempontból elemezni egy-egy művet, hanem láttatni és meglátni bizonyos helyzeteket és kérdéseket és ezeken kicsit elgondolkozni. Hogy miért van erre szükség? Elsődlegesen azért mert gyakran a fától nem látjuk az erdőt, de ha látnánk is nem igazán tudnánk mit kezdeni vele.
Filmcímek